Zbog duže neaktivnosti foruma molim sve članove koji su zaboravili podatke za logiranje da ne prave nove profile nego da kontaktiraju admina kako bi dobili nove podatke i tako nastavili aktivnosti sa postojećim profilima. Za tu svrhu na dnu ili na vrhu stranice kliknite na 'kontakt' i opišite zašto se ne možete logirati.

Što i kako dalje?!

Općenite rasprave o temama koje ne pripadaju niti jednom specifičnom forumu i dobro mjesto za početak ukoliko niste sigurni gdje bi tema trebala biti.

Autor/ica teme
RSvlado
Administrator/ica
Ima zahvala: 1 put
Pohvaljen: 2 puta
Starost: 54
Kontakt:
Status: Offline
RSvlado’s avatar
Loading…

Što i kako dalje?!

Post Postao/la RSvlado » 18. 05. 2018. (21:10)

1. S obzirom da 25.05. stupa na snagu novi pravilnik o zaštiti osobnih podataka petljam po forumu kako bih ga podesio u tu svrhu.
2. Smislio sam način kako ću "natjerati" potrošače RW vozila koje zam ja napravio da dođu na forum. U tu svrhu sam instalirao dodatak (tab) koji su neki možda i vidjeli, a na žalost nakon instalacije novije verzije ne radi pa je ponovno nestao. Pokušavam kontaktirati autora kako da ga vratim u funkciju.
3. Tri dana mi je bilo potrebno da ponovno uđem u štos sa Blenderom ili točnije sa modelima na kojima radim. Bavim se sa drugim stvarima koje su mi trenutno prioritet i čim mi se uhvati prilika vraćam se ovdje da nastavim gdje sam stao. Što su duži intervali između bavljenja Blender/RW to mi treba više vremena da nastavim tamo gdje sam stao. Što ćete, sve sporije pamtim a sve brže zaboravljam :(
4. Pitanje za vas ostale... U kojoj ste fazi (ne)bavljenja RW-om?

slika

microslav
Član se uhodava
Ima zahvala: 0
Pohvaljen: 0
Starost: 57

Re: Što i kako dalje?!

Post Postao/la microslav » 21. 05. 2018. (23:47)

evo da odgovorim,
volim vozove pa to ti je :)
pokušavao sam više puta nešto izmodelirati, ali ili sam glup ili premator pa sam odustao... na kraju ipak samo vozim voziće. volim nemačke rute zato što nam je koliko toliko rolling stock prepoznatljiv. ok su mi i američke rute jer mi se sviđa dizel. Engleze baš nešto ne mirišem.
po ko zna koji put počinjem "Niški železnički čvor" a rad mi nestane promenom diska, nikad da se setim da napravim kopiju. Nervira me "Regan" (664) sa RWSLO jer mi ne radi u ts2018. Povremeno svraćam ovde i žao mi je što se društvo rasturilo.
Čekam na kompletan 444, 441, 461 a sanjam 644, 661, 663 i 664 (izvinjavam se za stare JŽ oznake, ali samo je HŽ promenio nomenklaturu). Rado bih kupio pomenute modele ali da budu kompletni, što će reći JŽ, HŽ, ŽS, SŽ i ostale varijante.
pozdrav i vidimo se

Beovoz fan
Član se uhodava
Ima zahvala: 2 puta
Starost: 29

Post Postao/la Beovoz fan » 22. 05. 2018. (00:39)

Pozdrav svima. I kod mene je sličan problem kao kod microslava. Nekoliko puta sam pokušao da uradim rutu za BG voz, ali su se svaki put stvari tako izdešavale da sam je stalno gubio iz kompjutera. U poslednje vreme je opet počela da me trese manija za pravljenjem te rute, ali sam shvatio da objekti koje mogu da skinem sa sajtova nisu odgovarajući za tu rutu pa sam u POKUŠAJU da napravim objekte za pomenutu rutu. Evo par sličica:
TZSP.jpg
prugu i kontaktnu mrežu nisam ja kreirao. Moje delo je tunelski portal.
Signali.jpg
signali su slični onima od RSDanny - ja, ali njegovi nemaju sve svetlosne aspekte potrebne za pomenutu rutu
Oznake .jpg
Takodje POKUŠAVAM da napravim i Gorbačova, ali ne garantujem da ću uspeti.

Hteo bih da zahvalim Vladi na pomoći pri radu u Blenderu. Tek sam sada shvatio neke stvari koje je pokušavao da mi objasni, a gornje slike su i dokaz za to. Bio sam preambiciozan, pa sam kao početnik pokušao da napravim nešto komplikovano poput voza, ali praveći male objekte za rutu polako ulazim u štos pa se nadam da ću se jednom uhvatiti u koštac i sa završetkom Gorbačova.

Drago mi je što forum opet funkcioniše, a nadam se da ću i ubuduće moći da računam na Vladinu i pomoć drugih pri kreiranju sadržaja za TS.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Autor/ica teme
RSvlado
Administrator/ica
Kontakt:
RSvlado’s avatar
Loading…

Post Postao/la RSvlado » 22. 05. 2018. (01:20)

Volio bih da se većina članova vrati na forum. Kao što vidite nisam ga obrisao nego sam backup čuvao na računalu... ono mislim si, što ako nenadano umrem? Možda bi se netko htio uhvatiti obaveze i nastaviti pa zašto obrisati :D

Drago mi je da se povremeno, barem vas dvojica koji ste se prvi javili po točki 4 ove teme, bavite RW-om. A pogotovo mi je drago kada se netko uhvati učenja Blendera. Vidim da si @Beovoz fan iskoristio mogućnost postanja slika preko dodatka za forum. To sam stavio jer izgleda zanimljivo i lijepo. To sam zapravo mislio isključiti ali ni sam nisam načisto s tim jer ne znam kako će se to odraziti na hosting paket koji imam, a koji ima ograničen broj datoteka. Vidjet ću ubuduće što ću s tim...

Što se mene tiče imam neke velike planove i sa RW-om i sa TSW-om, a hoću li uspjeti to ne znam. Svašta sam planirao u životu pa ništa nije bilo od toga :P

slika

Beovoz fan
Član se uhodava

Post Postao/la Beovoz fan » 22. 05. 2018. (13:56)

Imam problem oko BRIAGE eksportera. Naime, kada hoću da kliknem kvačicu (enable add on), pojavi se sledeća greška:
Untitled.jpg
Znate li možda gde je greška? Možda bih trebao da nadogradim Blender na verziju 2.79?

Hvala unapred na pomoći.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Autor/ica teme
RSvlado
Administrator/ica
Kontakt:
RSvlado’s avatar
Loading…

Post Postao/la RSvlado » 22. 05. 2018. (14:26)

Beovoz fan je napisao/la:
22. 05. 2018. (13:56)
...Možda bih trebao da nadogradim Blender na verziju 2.79?
Ako vidiš da starije verzije BRIAGE exportera imaju u nazivu nešto kao G_2.77, G_2.78... To znači da za svaku novu verziju trebaš novi exporter. Dakle, odgovor je DA ako si skinuo najnoviju verziju exportera.
slika

Beovoz fan
Član se uhodava

Post Postao/la Beovoz fan » 22. 05. 2018. (14:29)

Hvala.

Autor/ica teme
RSvlado
Administrator/ica
Kontakt:
RSvlado’s avatar
Loading…

Post Postao/la RSvlado » 22. 05. 2018. (14:51)

Za hvala imaš gore desno u okviru posta ikonicu na koju klikneš i to je stavljeno upravo zbog toga da se bespotrebno ne pišu postovi koji zauzimaju koristan prostor.
Ovi su korisnici zahvalili autoru RSvlado za post:
Beovoz fan (22. 05. 2018. (15:48))
Ocjena: 100%
slika

Tarik
Novi član foruma
Ima zahvala: 0
Starost: 24

Post Postao/la Tarik » 27. 05. 2018. (19:38)

Ciao svima, evo konacno sam uspio i ja da se upisem na forum. Ovo ce biti dug post ali vrlo koristan ja se nadam.

Hocu da iskoristim ovu priliku da se zahvalim svima onima koji izdvajaju svoje dragocijeno vrijeme da se bave modelirazanjem vagona, lokomotiva, ruta itd. Kao neko ko nema pojma kako sve to funkcionise (a nije da nisam probao), zaista cijenim vas rad i strogo podrzavam budece projekte. Na svu srecu, ima dosta stvari koje se, uz malo volje pojedinaca mogu uraditi u buducnost da bi Railworks zajednica sa Balkana napredovala, da bih smo vidjeli novi content za Train Simulator/Railworks. Odmah da kazem a to sam rekao i Vladi, ja sam licno spreman da dam donacije ukoliko to moze pomoci da se naprave novi modeli, nove linije za igru bilo to u Hrvatskoj, Srbiji, Sloveniji, Bosni, Crnoj Gori ne bitno. Medutim, da se razumijemo, uz duzno postovanje svima vama, ja pare necu razbacivati ako nista ozbiljno i konkretno se ne radi po pitanju novih stvari za igru. S obzirom da ja nisam licno sposoban da kreitaram bilo sta, spremam sa podrzati buduce projekte ali samo u koliko to nebudu neke suplje price. Donacije bi bile moj nacin pa se "izvinem" kreatorima sto se ne bavim modelizacijom i da ih podrzavam.

Evo sta se uradilo i sta mozemo uraditi vec sada ili u buducnost :

1. Ja bih se obratio ovim Slovencima koji su prije par godina imali web stranicu za Slovenske zeljeznice : https://www.facebook.com/TeamRailworksS ... ?ref=br_rs Na njihovoj Facebook stranici na kojoj eto nazalost zadnji post je napisan 2016. godine, ima par slika neke linije koju su oni poceli praviti na jugoistocnom dijelu Slovenije a koja je trebala ici i u Hrvatskoj. Zasto je to sve propalo pojma nemam ali sam siguran da mozemo nekako stupiti u kontakt s njima u buducnost.

2. Jedan Francuz mi je nedavno napravio Quick Drive za liniju Bar-Zeta nakon sto sam ga ja licno zamolio za to, ako nekog zanima mogu vidjeti s njim da to stavim u Download ovdje uz njegovu dozvolu naravno.

3. Cini mi se da su repaint i znakovi odnosno Assets za dekoraciju ruta (tablice stanica, transparenti, domace reklame, domace kuce, auta itd.) mozda najbolji i najlaksi nacin da se idalje kreira interesantne stvari prije nego sto se pocnu bilo kakve nove linije i modeli ali eto to je samo neko moje misljenje. Ono sto je napravljeno za liniju Bar-Zeta sto se tice oglasa, znakova upozorenje na struju, tablice ZPCG i ZS je bilo apsolutno fantasticno i das mi se dopalo.

4. Rumunska Railworks zajednica je na svojoj web stranici nedavno napravila putnicke vagone za TS : https://train-sim.ro/ts2015-vagoane-de-calatori Takoder je autor naknadno napravio repaint za Ceske putnicke vagone (CD i CSD) pa mozda mozemo vidjeti s njim da i to uradi za HZ, ZPCG, ZS, FBIH, ZRS itd.)

5. Ovaj Srbijanac je prije 3-4 godine pravio liniju Nis-Beograd, neznam da li je to na kraju propalo ali svakako vrijedi vidjeti :

Izvinjavam se za ovaj dug post. Mozda sam eto naivan, pregrub i preambiciozan ali nemoze ne niko ubjediti da sam jedini koji hoce da ova nasa zajednica napreduje i da se nove stvari kreitaru i bliskoj buducnost. Kad Rumuni imaju cak dvije web stranice i raznorazni content za TS, mozemo i mi.

Lijep pozdrav svima vama!

Autor/ica teme
RSvlado
Administrator/ica
Kontakt:
RSvlado’s avatar
Loading…

Post Postao/la RSvlado » 28. 05. 2018. (20:02)

...Kao neko ko nema pojma kako sve to funkcionise (a nije da nisam probao), zaista cijenim vas rad i strogo podrzavam budece projekte
Hvala, barem u moje ime. Nitko se nije rodio sa znanjem.
Na svu srecu, ima dosta stvari koje se, uz malo volje pojedinaca mogu uraditi u buducnost da bi Railworks zajednica sa Balkana napredovala, da bih smo vidjeli novi content za Train Simulator/Railworks.
Volja ali i vrijeme je upravo ono što kronično nedostaje.
Odmah da kazem a to sam rekao i Vladi, ja sam licno spreman da dam donacije ukoliko to moze pomoci da se naprave novi modeli, nove linije za igru bilo to u Hrvatskoj, Srbiji, Sloveniji, Bosni, Crnoj Gori ne bitno. Medutim, da se razumijemo, uz duzno postovanje svima vama, ja pare necu razbacivati ako nista ozbiljno i konkretno se ne radi po pitanju novih stvari za igru. S obzirom da ja nisam licno sposoban da kreitaram bilo sta, spremam sa podrzati buduce projekte ali samo u koliko to nebudu neke suplje price. Donacije bi bile moj nacin pa se "izvinem" kreatorima sto se ne bavim modelizacijom i da ih podrzavam.
Pa gle, obično to ide ovako. Netko napravi, odnosno izmodelira nešto, i onda to stavi za download. E sad, hoće li to biti za prodaju, besplatno uz potencijalnu donaciju ili niti jedno niti drugo ovisi o autoru.
1. Ja bih se obratio ovim Slovencima koji su prije par godina imali web stranicu za Slovenske zeljeznice : https://www.facebook.com/TeamRailworksS ... ?ref=br_rs Na njihovoj Facebook stranici na kojoj eto nazalost zadnji post je napisan 2016. godine, ima par slika neke linije koju su oni poceli praviti na jugoistocnom dijelu Slovenije a koja je trebala ici i u Hrvatskoj. Zasto je to sve propalo pojma nemam ali sam siguran da mozemo nekako stupiti u kontakt s njima u buducnost.
Možeš se obratiti ali ne vidim smisao toga. Oni su se organizirali tako da to bude komercijalno i ne žele svoje znanje uopće dijelit. Ili da budem konkretniji uopće nisu htjeli odgovorit na neke moje upite. To je njihovo pravo.
2. Jedan Francuz mi je nedavno napravio Quick Drive za liniju Bar-Zeta nakon sto sam ga ja licno zamolio za to, ako nekog zanima mogu vidjeti s njim da to stavim u Download ovdje uz njegovu dozvolu naravno.
To je valjda samo scenario, zar ne?

3. Cini mi se da su repaint i znakovi odnosno Assets za dekoraciju ruta (tablice stanica, transparenti, domace reklame, domace kuce, auta itd.) mozda najbolji i najlaksi nacin da se idalje kreira interesantne stvari prije nego sto se pocnu bilo kakve nove linije i modeli ali eto to je samo neko moje misljenje. Ono sto je napravljeno za liniju Bar-Zeta sto se tice oglasa, znakova upozorenje na struju, tablice ZPCG i ZS je bilo apsolutno fantasticno i das mi se dopalo.
Da, dekoracija je jako važna pogotovo ako je lokalna. Te "sitnice" pojačavaju osjećaj da si kod kuće. :)
4. Rumunska Railworks zajednica je na svojoj web stranici nedavno napravila putnicke vagone za TS : https://train-sim.ro/ts2015-vagoane-de-calatori Takoder je autor naknadno napravio repaint za Ceske putnicke vagone (CD i CSD) pa mozda mozemo vidjeti s njim da i to uradi za HZ, ZPCG, ZS, FBIH, ZRS itd.)
Da, aktivni su, ali zaista aktivni, dugi niz godina. Kod nas u Hrvatskoj zajednica zapravo ne postoji. Da postoji, bilo bi dostupno nešto i od drugih autora, a ne samo mene. Meni je uistinu krivo zbog toga.
5. Ovaj Srbijanac je prije 3-4 godine pravio liniju Nis-Beograd, neznam da li je to na kraju propalo ali svakako vrijedi vidjeti
Ja također ne znam ništa o tome.
Izvinjavam se za ovaj dug post. Mozda sam eto naivan, pregrub i preambiciozan ali nemoze ne niko ubjediti da sam jedini koji hoce da ova nasa zajednica napreduje i da se nove stvari kreitaru i bliskoj buducnost. Kad Rumuni imaju cak dvije web stranice i raznorazni content za TS, mozemo i mi.
Nemaš se što izvinjavati za mišljenje :)
Budi siguran da ništa od ovoga do danas napravljenog za hrvatski vozni park ne bi bilo u RW-u da se ja iz čistog hedonizma nisam upustio u učenje rada sa 3D programom, prvo sa Sketchupom zatim 3DCanvasom pa na kraju sa najtežim od njih, Blenderom. I to samo zato što sam htio vidjeti hrvatsku lokomotivu na tračnicama, tada Rail Simulatora. Puno nemjerljivog vremena i neprospavanih noći je potrošeno za to. Ali kao što rekoh, to je bilo iz čistog sebičnog zadovoljstava koje sam dijelio i sa drugima. Na kraju sam ostao i bez vremena i bez novca pa je to na kraju rezultirao i samim gašenjem ovog foruma.
I gdje sam sad? Opet skoro na početku ali uz jednu bitnu razliku. Zakupio sam puno skuplji hosting, reorganizirao stranicu, instalirao webshop (još se ne može vidjeti). Sada što napravim nešto će ići u prodaju, a nešto će biti besplatno. Netko se već zabrinuo i požurivao, tamo ispod nekog od mojih youtube videa, da se pod hitno skidaju moje do sada napravljene stvari jer više neće biti besplatne. To jednostavno nije istina, sve što je trenutno besplatno takvim će i ostati. Nove stvari, koje su namjenjene prodaji, potrudio sam se i potrudit ću se da budu što bolje. Tu je Turner HŽ 2062, Mađar 6111, Niskopodni 6112... I još neke stvari koje nemaju direktne veze sa simulatorima ali imaju sa željeznicom.
Što se tiče donacija, bilo ih je ovdje od članova foruma i namjenjenih za održavanje hostinga. Ne znam jel bi bilo u redu spomenuti ali tu svakako prednjači jedini liječnik među nama :) Što se tiče samih vozila, u zadnjih 8 godina, od kako sam stavio link za doniranje bilo je čak 3 donacije; Jedan Britanac 10€, jedan Poljak mislim 1€ (taj me je još i "naružio" što zbog tehničke greške box servisa, dakle ne moje, nije mogao skinuti doniranu lokomotivu), i jedan zadovoljni korisnik mojih radova "balkanskog imena i prezimena" ali sa njemačkom adresom 5€... Donacija je ionako na dobrovoljnoj bazi i ne očekujem previše od toga ali u svakom slučaju mi bude drago kad malo "kapne" :) Također nitko ne bi smio imati osjećaj krivnje ako ne donira. Nekad je i samo iskreno hvala dovoljno :)
slika

Odgovori